Změnou, kterou hledáme ve světě, se musíme stát my sami.

Listopad 2016

Gagát

29. listopadu 2016 v 11:33 | Siren |  Jednotlivé kameny

Gagát

(Jet, Nefrit)

Barva : černá

Vzhled : podobný uhlí, většinou malé kousky

Naleziště : většinou po celém světě, zejména v USA

Vlastnosti : Je to ve skutečnosti zkamenělé dřevo. Už od doby kamenné se používal na výrobu amuletů. Odvádí negativní energii a bezdůvodný strach. Nosí se na krku. Pomáhá proti násilí a nemocem. Chrání během duchovních cest. Používal se jako ochrana proti "silám temnoty".
Říká se ,že lidé které černý jantar přitahuje patří mezi "staré duše".
Uvádí se ,že se postupně stává součástí vašeho těla. Pokud jej zdědíte nebo koupíte. Nejprve jej pořádně očištěte! I po léčení jej vyčištěte.
Dokáže udržet v rovnováze finance a podnikání ochránit.
Potlačuje deprese.

Léčí : Migrény, epilepsii, nachlazení, bolest v krku, menstruační křeče

ZDROJ : HALL, Judy. Kameny od A do Z: podrobný průvodce světem léčivých krystalů. Přeložil Lumír MIKULKA, přeložil Gabriela HAJTMAROVÁ. V Praze: Metafora, 2015. ISBN 80-7359-061-1.

Můj názor : Ještě jednou zopakuji co už je napsané v článku o vlastnostech a to především ! Po pořízení tohoto kamene jej řádně očištěte. Poté jej dejte nejlépe na měsíc.
Hodí se jako ochrana na "temná místa". Můžete si z něj udělat amulet na krk nebo ho dát do nějakého váčku a nosit u sebe. Někde se uvádí ,že je dobrý pro klidný spánek. Musím uznat ,že s gagátem se zdají velice zajímavé sny. Můžete to vyzkoušet.

Výsledek obrázku

Larimar (Delfíní kámen)

26. listopadu 2016 v 5:00 | Siren |  Jednotlivé kameny

Larimar (Delfíní kámen)

Barva : modrý, modrozelený

Vzhled : hladký s barevnými rýhami nebo bílými žilkami prosvítajícími základní barvou

Naleziště : Dominikánská republikac, Bahamské ostrovy

Vlastnosti : Nadpozemský larimar, nedávno objevený, je jedním z duchovních kamenů otevírajících vstup do nových dimenzí a podněcujících evoluci Země. Vyzařuje lásku a přináší klid a vyrovnanost. Larimar umožňuje snadné pohroužení do stavu hluboké meditace. Přirozenou cestou zvyšuje úroveň uvědomění a uvádí tělo i duši do harmonie s novými vibracemi. Na duchovní úrovni dodává síly a odstraňuje falešné hranice omezující duchovní já. Funguje jako průvodce duše po pravé cestě životem. Larimar umožňuje spojení se světem andělů, stejně jako navázání kontaktu s dalšími světy. Jedná se o vynikající kámen pro všechny, kdo hledají spřízněnou duši. Dokáže rovněž vyléčit šrámy pocházející ze vztahů v minulých životech a stará srdeční traumata.
V duševním životě dokáže larimar odstranit vsugerovaná omezení a bloky. Odbourává sklon k chování, jímž si jeho majitel sám škodí - zejména zvyk zaujímat pózu mučedníka. Pomáhá při převzetí kontroly nad vlastním životem. Zvláště užitečný je při potlačování pocitu viny a odstraňování strachu. Pokud jej budete nosit v dobách plných stresu a nevyhnutelných změn, dokážete všem strázním čelit s vyrovnaností.
Na mentální úrovni zajišťuje larimar klidné, jasné a konstruktivní uvažování. Podněcuje tvůrčí schopnosti a dodává odvahu vrhnout se do proudu událostí a plout s ním.
Do citového života vnáší larimar klid a vyrovnanost. Funguje jako prostředek proti citovým extrémům. Hojí prodělaná srdeční traumata a zajišťuje nové napojení na zdroje přirozené hravosti a radostné dětské energie.

Léčba : Odstraní připojené tělesné entity. Podněcuje činnost třetího oka. Prospěšný při problémy s chrupavkami a krkem. Odstranuje zablokované energie v hrudi, hlavě a krku. Lze jej pokládat na ztuhlé klouby nebo zablokované tepny. Rychle vytahuje bolest z bolestivého místa.

Přikládejte nebo noste delší dobu.

ZDROJ : HALL, Judy. Kameny od A do Z: podrobný průvodce světem léčivých krystalů. Přeložil Lumír MIKULKA, přeložil Gabriela HAJTMAROVÁ. V Praze: Metafora, 2015. ISBN 80-7359-061-1.
Můj názor : Do tohodle kamene jsem se zamilovala na první pohled. Jeho povrch mi připomíná odlesky na moři nebo takové jaké jsou vidět ají v bazénu. Prostě voda. A já miluju moře, vodu... Má krásnou jemnou modrou barvu a jeho naleziště jsou na krásných slunečných místech, no kouzelné. Samozřejmě jeden vlastním, menší kousek. U tohodle kamene musíte počítat s vyšší cenou a to především u šperků které jsou většinou Áčkové kvality. I když ají Larimar s tzv. kazy není moc levný. Také občas bývá těžké jej sehnat. Pokud by jste ho rádi na léčebné použití a na hmatání tak je to občas boj. Prodávají se většinou jen Larimarové pláty, což je hezké ale jen na tu výstavku třeba.

Výsledek obrázku pro larimarVýsledek obrázku pro larimar

Merlinit

25. listopadu 2016 v 5:00 | Siren |  Jednotlivé kameny

Merlinit

Vzhled : má dvě odlišné matné barvy a to bílou ale každá je jiné "struktury", jsou v něm zasažené černé malby (květinky)

Barva : černá a bílá

Naleziště : nejčastěji Nové Mexiko

Vlastnosti : Merlinit je kouzelný kámen, který v sobě uchovává otisk moudrosti sdílené všemi šamany, alchymisty, kouzelníky, věštci a dalšími lidmi, kteří se zabývají kouzly a magií.
Jeho dvě barvy umožnují vstup do šamanského světa, má zemské vibrace.
Umožnuje čtení záznamů akaši.
Pomáhá cestovat do budoucích ale i minulých životů, pomáhá nám pohlédnout na to co nás čeká.
Dokáže do našeho života vnést magii.

Léčba : Léčení traumat z minulých životů. Vnese do vašeho života harmonii a klid. Uvádí do rovnováhy složky Jing Jang.

Umístění : Na krku nebo přiložte za uši aby jste získali přístup do minulých životů.

ZDROJ : HALL, Judy. Kameny od A do Z: podrobný průvodce světem léčivých krystalů. Přeložil Lumír MIKULKA, přeložil Gabriela HAJTMAROVÁ. V Praze: Metafora, 2015. ISBN 80-7359-061-1.


Můj názor : Tenhle kámen mám nově, zatím nemám vyzkoušené jeho vlastnosti. Těším se až se na něj dostane. Zaujal mě hlavně svým vzhledem, je v něm vepsané něco nádherného. Když sledujete malby v kameni je to moc uklidnující a vydrželi by jste se do něj dívat celý den (takový mám pocit). Mám větší kousek, za uši si ho bohužel asi nepřiložím a na krk nepověsím. Je docela těžko k sehnání (vlastní zkušenosti). Ale mám pár zdrojů kde jej sehnat. Kdyby jste někdo měl zájem tak mě napište do zpráv. Počítejte s tím ,že jeho cena je mnohdy dražší vzhledem k dostupnosti.

Výsledek obrázku pro merlinit


Minerály Brno - Úspěšně za námi

23. listopadu 2016 v 18:48 | Siren |  Výstavy minerálů
Milý Čtenáři,
ráda bych Vám napsala něco o sobotní návštěvě již zmíněné Výstavy Minerálů v Brně !

Jeli jsme tam v sobotu časně po obědě. Vstup na takovou burzu stojí běžně 90Kč a pro studenty, seniory a děti je to za 50Kč což je přijatelné.
Vystavovatelů tam bylo přibližně 210 a u nich jste si mohli u všech ají nakoupit. Pak tam byla doprovodná výstava "Barevné kouzlo křemene" kamínky vystavené tam už jste si zakoupit nemohli, což byla škoda, bylo jich tam vystavených okolo 1000 a hlavně ají z ČR ! Někdy se nestačím divit co krásného se najde i tady u nás ! I když já si potrpím spíše na minerály z velké dálky. Nejvíce jich mám nejspíše z Madagascaru a to nebyl úmysl. Prostě se mi sházejí od tam :D.

S výstavou jsem byla velice spokojená! Projítí nám trvalo 2 hodinky a to jsme se k některým stánkům museli prorvat a to doslova, zářilo to tam ne jen minerály ale i důchodcemi! Ale nic mě nezkazilo náladu a vše jsme úspěšně prošli a ve zdraví!

Nakonec jsem si odnesla od tam krásné úlovky, jeden kámen jsem bohužel na výstavě nenašla ale ten jsem si záhy koupila u nás ve městě kde jsem ho našla ! A je můj takže za posledních pár dní mám 8 nových miláčků . :D

Možná sem někdy později začnu dávat fotky úlovků. Ale musím říci ,že se nerada takhle veřejně chlubím a fotky nikam nedávám. Prostě je to takové moje soukromý.

Kdyby vás cokoliv ohledně výstavy zajímalo tak napište !

Snad jste měli taky krásný víkend :)


Listopadové Minerály Brno

17. listopadu 2016 v 17:55 | Siren |  Výstavy minerálů
Už se to blíží!

Už ted 19.-20. listopadu bude v Brně probíhat burza minerálů.
A já ji samozřejmě navštívím. Byla jsem tam již na Jaře. Mají tam velký výběr od všeho možného. Větší kousky do vaší sbírky které by jste běžně nesehnali ani na internetových obchodek.
Bude tam také mnoho cizinců a to například : Italové, Rusové, Madaři, Poláci, Slováci, Indové, Čínané a další.
Takže se jistě máme mnozí na co těšit. Mám už napsaný malý seznámek toho co chci.
Byla bych ráda kdyby se našlo více lidí co na takové akce chodí a mohli bychom sdílet svoje úlovky! Úžasný

O jaké kameny by jste měli zájem?

14. listopadu 2016 v 18:00 | Siren
V těchhle začátcích je nejtěžší najít si čtenáře, pokud ! Tu nějací budou, prosím Vás.
Ráda bych byla informovaná o jaké druhy kamenů se zajímáte. Jaký kámen by jste uvítali. Cokoliv !

Děkuji,
Vaše, Siren.

Založení tohoto Blogu

14. listopadu 2016 v 17:00 | Siren |  O Blogu
Vážení Návštěvníci,
tenhle Blog je vytvořen dne 14.11.2016 . Počasí je poněkud pochmurného charakteru a máme Zimu za dveřmi. Jelikož od malička, od hodně malička, miluji kameny a sbírám je. Dnes jsem se rozhodla věnovat Blog právě jim. Vím, že na světě je mnoho lidí co právě o ně projevuje mnohou zvědavost stejně taktéž jako já. A budu moc ráda když se sem budete vracet.
Moje sbírka je zatím poněkud maličká ale přes 50 minerálů se v ní najde. Nejsem začátečník. Ráda bych později zavedla také , tady jakousi poradnu. At už se bude týkat kamenů nebo ne. Tenhle blog bude hlavně o nich ale i o mnohém jiném.
Doufám ,že tu zjistíte mnoho užitečného. Kdyby jste měli jakékoliv otázky, nemusíte se bát na ně zeptat. Jsem klidný a mírumilovný člověk! :)

Hurá do akce!