Změnou, kterou hledáme ve světě, se musíme stát my sami.

Larimar (Delfíní kámen)

26. listopadu 2016 v 5:00 | Siren |  Jednotlivé kameny

Larimar (Delfíní kámen)

Barva : modrý, modrozelený

Vzhled : hladký s barevnými rýhami nebo bílými žilkami prosvítajícími základní barvou

Naleziště : Dominikánská republikac, Bahamské ostrovy

Vlastnosti : Nadpozemský larimar, nedávno objevený, je jedním z duchovních kamenů otevírajících vstup do nových dimenzí a podněcujících evoluci Země. Vyzařuje lásku a přináší klid a vyrovnanost. Larimar umožňuje snadné pohroužení do stavu hluboké meditace. Přirozenou cestou zvyšuje úroveň uvědomění a uvádí tělo i duši do harmonie s novými vibracemi. Na duchovní úrovni dodává síly a odstraňuje falešné hranice omezující duchovní já. Funguje jako průvodce duše po pravé cestě životem. Larimar umožňuje spojení se světem andělů, stejně jako navázání kontaktu s dalšími světy. Jedná se o vynikající kámen pro všechny, kdo hledají spřízněnou duši. Dokáže rovněž vyléčit šrámy pocházející ze vztahů v minulých životech a stará srdeční traumata.
V duševním životě dokáže larimar odstranit vsugerovaná omezení a bloky. Odbourává sklon k chování, jímž si jeho majitel sám škodí - zejména zvyk zaujímat pózu mučedníka. Pomáhá při převzetí kontroly nad vlastním životem. Zvláště užitečný je při potlačování pocitu viny a odstraňování strachu. Pokud jej budete nosit v dobách plných stresu a nevyhnutelných změn, dokážete všem strázním čelit s vyrovnaností.
Na mentální úrovni zajišťuje larimar klidné, jasné a konstruktivní uvažování. Podněcuje tvůrčí schopnosti a dodává odvahu vrhnout se do proudu událostí a plout s ním.
Do citového života vnáší larimar klid a vyrovnanost. Funguje jako prostředek proti citovým extrémům. Hojí prodělaná srdeční traumata a zajišťuje nové napojení na zdroje přirozené hravosti a radostné dětské energie.

Léčba : Odstraní připojené tělesné entity. Podněcuje činnost třetího oka. Prospěšný při problémy s chrupavkami a krkem. Odstranuje zablokované energie v hrudi, hlavě a krku. Lze jej pokládat na ztuhlé klouby nebo zablokované tepny. Rychle vytahuje bolest z bolestivého místa.

Přikládejte nebo noste delší dobu.

ZDROJ : HALL, Judy. Kameny od A do Z: podrobný průvodce světem léčivých krystalů. Přeložil Lumír MIKULKA, přeložil Gabriela HAJTMAROVÁ. V Praze: Metafora, 2015. ISBN 80-7359-061-1.
Můj názor : Do tohodle kamene jsem se zamilovala na první pohled. Jeho povrch mi připomíná odlesky na moři nebo takové jaké jsou vidět ají v bazénu. Prostě voda. A já miluju moře, vodu... Má krásnou jemnou modrou barvu a jeho naleziště jsou na krásných slunečných místech, no kouzelné. Samozřejmě jeden vlastním, menší kousek. U tohodle kamene musíte počítat s vyšší cenou a to především u šperků které jsou většinou Áčkové kvality. I když ají Larimar s tzv. kazy není moc levný. Také občas bývá těžké jej sehnat. Pokud by jste ho rádi na léčebné použití a na hmatání tak je to občas boj. Prodávají se většinou jen Larimarové pláty, což je hezké ale jen na tu výstavku třeba.

Výsledek obrázku pro larimarVýsledek obrázku pro larimar
 


Komentáře

1 ┼Nemessis mor Morticie ┼ ┼Nemessis mor Morticie ┼ | Web | 6. ledna 2017 v 1:23 | Reagovat

o tom jsem už četla :-)

2 Otavínka Otavínka | Web | 16. srpna 2017 v 22:25 | Reagovat

Díky za komentík i možnost nahlédnout do Tvého blogu. Jsem taky okouzlena krásou a magickou sílou kamenů, ale nesbírám je. Neměla bych na ně místo. Občas si přivezu jen nějaký oblázek od Otavy, ale mám některé kamínky jako upomínku na místo. Pěkné poslední prázdninové dny. Už se těším na Tvůj zajímavý blog.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama