Změnou, kterou hledáme ve světě, se musíme stát my sami.

Prosinec 2016

Pietersit (kámen bouří)

14. prosince 2016 v 11:34 | Siren |  Jednotlivé kameny

Pietersit (kámen bouří)

Barva - od zlaté až k šedě modrou

Naleziště - Namibie

Vlastnosti - Je známý jako rovněž kámen bouří, je spojen totiž s bouřlivými živly. Byl objeven teprve nedávno. Má vlastnost ukotvit vás k vašemu éterickému tělu. Usnadnuje duchovní putování. Lze použít pro šamanské cesty. Má silný účinek na tělo během meditace. Povzbuzuje činnost třetího oka a šišinky. Zajištuje hluboké duchovní vize a předpovědi. Spojuje svého majitele s jeho nejlaskavějším duchovním průvodcem.
Dokáže odbourat pocit osamění a zbavuje závislosti na vírách které mu byli vnucovány.
Pomáhá rozeznat pravdu a faleš ve slovech jiných lidí. Zprostí vás přísah a slibů z předchozích životů. Kámen podporuje vše , co si přejete na základě své vlastní vůle. Přináší mimořádnou podporu a sílu. Napomáhá při řešení starých konfliktů a vyjadřování dosud potlačovaných pocitů.

Léčba - udržuje rovnováhu vnitřích žláz s vnitřní sekrecí, reguluje krevní tlak,napomáhá činnosti plic, jater, střev a nohou, podporuje vstřebávání živin obsažených v potravě, pročištuje meridiány a dodává jim energii, u lidí kteří nemají čas na odpočinek odstranuje nerovnováhu způsobenou vyčerpáním

ZDROJ : HALL, Judy.Kameny od A do Z: podrobný průvodce světem léčivých krystalů.PřeložilLumír MIKULKA, přeložil Gabriela HAJTMAROVÁ. V Praze: Metafora, 2015. ISBN 80-7359-061-1.

Můj názor - Tak dodala bych ,že v Pietersitu jsou významné kameny a to např. tygří oko, býčí oko, sokolí oko. Vždy když je v kamenu obsaženo více kamenů tak v podstatě přebírá vlastnosti všech. Tyhle růzdná "oka" jsou také velice ochranné kameny.
Pietersit, bohužel už je vytěžen podle nejnovějších informací. Ale vždy se může najít nové naleziště. Já mám štěstí tedy a jeden vlastním. Je to krásný kámen a je v něm mnoho nádherných barev.
Když jej nosím u sebe tak mám pořád pocit tepla. :D
Mám ho moc ráda a poslední dobou jsem si ho hodně oblíbila. Kdyby byl o něj zájem, prosím napište mi. :) Mohu sehnat.

Výsledek obrázku pro pietersitSouvisející obrázek

Opál z Oregonu

13. prosince 2016 v 18:01 | Siren
Chtěla bych se s vámi podělit o jeden krásný kousek Opálu z Oregonu.
Tento opál má 4,6 cm , a na první pohled se vám může zdát ,že se jedná o photoshop ale vážně tomu tak není. Tento nádherný kámen byl vydražen v přepočtu na naše peníze cca za 500 000 Kč.
Co by jste udělali s takovým kamenem vy? :)

Související obrázek

Výběr kamene a jejich nákup

12. prosince 2016 v 17:45 | Siren
Výběr kamene můžeme přirovnat úplně lehce jako výběr čehokoliv jiného např. Oblečení.
Když si vybíráte něco na sebe, musí to mít pro vás přjemný materiál a pravděpodobně hned vám to padne do oka.
Hodně lidí se ptá podle čeho si mají svůj kamínek nebo kámen vybrat. A je to naprosto jednoduché.
Mě třeba často kameny upoutávají svojí barvou, tím jaký mají vzor, tím co v nich vidím (např. bouři, vodu, kvítka,....) růzdné obrazce. Až ho uvidíte, může to být ají na internetových stránkách. Každý totiž nemá přístup do obchůdků s kamenama nebo na burzy. Prostě až uvidíte na fotce kámen řeknete si "tak ten musím mít" , "to je on" . A uvidíte ,že už ho budete objednávat. :D . Nejlepší ovšem je si jej vzít do ruky a to budete vědět na 100% že je pro vás a ani nebudete vlastně vědět jak to víte ale uvidíte ,že to vědět budete a poznáte to ! :)

Nákup přes internet - Určitě se mezi vámi najde hodně lidí co si raději vyberou osobně, ne každý má bohužel tuto možnost volby a tak je tu varianta "Objednám si jej". A určitě není špatná. Objednávala jsem jž mnoho kamenů a ještě se mi nestalo ,že by se mi kámen nelíbil. Ale jak jistě znáte, máte své kameny které máte radši a vezmete si je k sobě mnohem radši než jiné. Je tu nevýhoda ,že si kámen nemůžete osahat. Musíte se soustředit při výběru kamene hlavně na jeho velikost! Na většině obchodech na internetu prodávají velikosti kamene průměr 2 cm. A vy zrovna třeba nepotřebujete tak maličkatý kamínek. Tak bacha na to při výběru, jak je váš miláček velký. ;)
Mohu zde doporučit několik eshopů se kterými mám zkušenosti a to jsou - http://naturshop.cz/cs (Najdete zde i velké kameny do interiérů a ne jen malé zlomečky, ovšem ceny a dostupnost jsou jak u čeho přijatelné a jak u kterého kamene), pokud hledáte náramky z korálků a korále na krk doporučuji https://www.sperkystyl.cz/ (ceny jsou velice přijatelné, ovšem pozor na kvalitu kamínků, někdy není úplně A a tak je to levnější ).
Kdyby jste chtěl někdo víc typů nebo stránku na konkrétní kamen, dejte mi vědět a ráda vám pomohu, sama vím jak to bylo těžké když člověk neví jak hledat a kde! Některé kameny také ráda nakupuji na aukru, můžete tam vydražit krásné kousky když máte štěstí!

Nákup v obchodě - Tak toto je naprosto ideální varianta, že někde kousek od vás je obchůdek kde prodávají kameny. Ovšem pokud jste milovníkem kamenů určitě dřív nebo později zjistíte ,že už vám ten obchůdek nestačí. :D
Super je ,že si kamínky můžete osahat, takže vybíráte ne jen očima a tak by to mělo být a je to nejideálnější! Ale jak již píšu , záleží co to je za obchod. Konktétně tam kde bydlím já máme nabídku kamínků v obchodě s keramikou a moc často tam na nové nenarazíte a jakmile tam budou nové tak vy je vykoupíte a pak několik měsíců tam nic pro vás není. :D
Nejlepší je když je obchod přímo zaměřen na kameny, pak máte stálý příjem kamenů minimálně každý měsíc jsou tam nové a nové kousky a je to super. Také by se mi to líbilo, jenže bydlím v menším městě a bohužel.

Burzy minerálů - Toto je pro mě nejlepší varianta. 200 stánků s kamenama na jednom místě, co víc si přát? Takhle to bývá v Brně. Nevím jak jinde třeba v Praze. Jezdím jen do Tišnova a Brna. Takové burzy jsou po celé ČR na každém místě 2x do roka. Můžete se kouknout kde je k vám nejblíže takové nějaké větší město kde se burzy pořádají. A budete mít vyhráno. Jen si nachystejte hodně peněz. :)

Výsledek obrázku pro největší ametystová geoda

Charoit

2. prosince 2016 v 18:54 | Siren |  Jednotlivé kameny

Charoit

Barva : Fialová

Vzhled : Skvrnitý, žilkovaný.

Naleziště : Rusko

Vlastnosti : Je to kámen proměny. Ovládá duši a napomáhá překonat strach. Pomáhá se vyrovnat se změnami. Probouzí v lidech bezvýhradnou lásku. Spojuje vás s vyšší realitou. Pomáhá osvojit si schopnost "nahlížet na věci z širší perspektivy".
Potlačuje stres a obavy. Majitele uvádí do stavu uvolnění. Pomáhá při překonání růzdných nutkání a posedlostem. Pomáhá čelit pocitu odcizení nebo flustrace. Podněcuje vlastnost bystrého pozorování a analýzy. Pomáhá v rychlém rozhodování. Působí jako spojenec každého , kdo je nucen řídit se častěji názory jiných lidí nežli svými. Ukotvuje duchovní já do každodenní reality. Umí vyvolávat jasně zřetelné vize událostí z minulých životů. Současně naznačuje způsoby, jak napravit karmické předurčení, a to na osobní i kolektivní úrovni.

Léčba : transformuje negativní energii v hojivou sílu, vyčerpanému tělu dodává energii, reguluje krevní tlak, napravuje poškození jater způsobené alkoholem, je vhodný na nemoci očí a srdce, přináší hluboký spánek plný živých snů, léči autizmus

Můj dodatek : Charoit by jste měli nosit položený přímo na kůži, nejlepší je přívěšek na krk aby byl s vámi pořád v kontaktu, nebo náramek. Můžete usínát s charoitem v ruce nebo si jej dát pod polštář ale jak píši, je lepší aby byl s vámi pořád v kontaktu. Sny jsou s charoitem jako kdyby jste byli uprostřed filmu a pořádně akčního :D.
Co se týká ceny, je poměrně vysoká. Samozřejmě čím více fialovější tím více dražší, jelikož jako každý kámen má své kazíky tak ají chaoit, když není 100% čistý , nachází se v něm černá nebo taková průsvitná místa. Najít krásný čistý charoit který by vás zaujal a ještě aby se dobře chytal je docela těžké. Zato na krk jako přívěsek je lehké jej sehnat a kolem 1000Kč, samozřejmě i mín.
Jednou si nejspíš zajedu do Ruska abych měla přímo od zdroje, a to je to za rohem a sehnání je k prdu.

Výsledek obrázku pro charoitSouvisející obrázek