Změnou, kterou hledáme ve světě, se musíme stát my sami.

Výběr kamene a jejich nákup

12. prosince 2016 v 17:45 | Siren
Výběr kamene můžeme přirovnat úplně lehce jako výběr čehokoliv jiného např. Oblečení.
Když si vybíráte něco na sebe, musí to mít pro vás přjemný materiál a pravděpodobně hned vám to padne do oka.
Hodně lidí se ptá podle čeho si mají svůj kamínek nebo kámen vybrat. A je to naprosto jednoduché.
Mě třeba často kameny upoutávají svojí barvou, tím jaký mají vzor, tím co v nich vidím (např. bouři, vodu, kvítka,....) růzdné obrazce. Až ho uvidíte, může to být ají na internetových stránkách. Každý totiž nemá přístup do obchůdků s kamenama nebo na burzy. Prostě až uvidíte na fotce kámen řeknete si "tak ten musím mít" , "to je on" . A uvidíte ,že už ho budete objednávat. :D . Nejlepší ovšem je si jej vzít do ruky a to budete vědět na 100% že je pro vás a ani nebudete vlastně vědět jak to víte ale uvidíte ,že to vědět budete a poznáte to ! :)

Nákup přes internet - Určitě se mezi vámi najde hodně lidí co si raději vyberou osobně, ne každý má bohužel tuto možnost volby a tak je tu varianta "Objednám si jej". A určitě není špatná. Objednávala jsem jž mnoho kamenů a ještě se mi nestalo ,že by se mi kámen nelíbil. Ale jak jistě znáte, máte své kameny které máte radši a vezmete si je k sobě mnohem radši než jiné. Je tu nevýhoda ,že si kámen nemůžete osahat. Musíte se soustředit při výběru kamene hlavně na jeho velikost! Na většině obchodech na internetu prodávají velikosti kamene průměr 2 cm. A vy zrovna třeba nepotřebujete tak maličkatý kamínek. Tak bacha na to při výběru, jak je váš miláček velký. ;)
Mohu zde doporučit několik eshopů se kterými mám zkušenosti a to jsou - http://naturshop.cz/cs (Najdete zde i velké kameny do interiérů a ne jen malé zlomečky, ovšem ceny a dostupnost jsou jak u čeho přijatelné a jak u kterého kamene), pokud hledáte náramky z korálků a korále na krk doporučuji https://www.sperkystyl.cz/ (ceny jsou velice přijatelné, ovšem pozor na kvalitu kamínků, někdy není úplně A a tak je to levnější ).
Kdyby jste chtěl někdo víc typů nebo stránku na konkrétní kamen, dejte mi vědět a ráda vám pomohu, sama vím jak to bylo těžké když člověk neví jak hledat a kde! Některé kameny také ráda nakupuji na aukru, můžete tam vydražit krásné kousky když máte štěstí!

Nákup v obchodě - Tak toto je naprosto ideální varianta, že někde kousek od vás je obchůdek kde prodávají kameny. Ovšem pokud jste milovníkem kamenů určitě dřív nebo později zjistíte ,že už vám ten obchůdek nestačí. :D
Super je ,že si kamínky můžete osahat, takže vybíráte ne jen očima a tak by to mělo být a je to nejideálnější! Ale jak již píšu , záleží co to je za obchod. Konktétně tam kde bydlím já máme nabídku kamínků v obchodě s keramikou a moc často tam na nové nenarazíte a jakmile tam budou nové tak vy je vykoupíte a pak několik měsíců tam nic pro vás není. :D
Nejlepší je když je obchod přímo zaměřen na kameny, pak máte stálý příjem kamenů minimálně každý měsíc jsou tam nové a nové kousky a je to super. Také by se mi to líbilo, jenže bydlím v menším městě a bohužel.

Burzy minerálů - Toto je pro mě nejlepší varianta. 200 stánků s kamenama na jednom místě, co víc si přát? Takhle to bývá v Brně. Nevím jak jinde třeba v Praze. Jezdím jen do Tišnova a Brna. Takové burzy jsou po celé ČR na každém místě 2x do roka. Můžete se kouknout kde je k vám nejblíže takové nějaké větší město kde se burzy pořádají. A budete mít vyhráno. Jen si nachystejte hodně peněz. :)

Výsledek obrázku pro největší ametystová geoda
 


Komentáře

1 ┼Nemessis mor Morticie ┼ ┼Nemessis mor Morticie ┼ | Web | 6. ledna 2017 v 1:21 | Reagovat

kámen si nevybereš to on si vybere tebe :-P

2 Fellien Fellien | Web | 7. ledna 2017 v 22:22 | Reagovat

Já mám pocit, že nejen že jsem si vždy vybrala kámen, ale zároveň si vybral on mě, bylo to vzájemné okouzlení :-). Nikdy jsem neměla problém s tím, vybrat si kámen. V poslední době nakupuju hlavně na internetu, ačkoliv mám raději nákup v kamenné prodejně. Jenže já už mám v podstatě všechny ty "klasické" kamínky, které mě upoutaly a většinou je mám po několika kusech. Teď když něco kupuju, tak jsou to už takové ty méně běžné kusy které v kamenné prodejně prostě neseženu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama