Změnou, kterou hledáme ve světě, se musíme stát my sami.

Leden 2017

Labradorit + Galaxit

30. ledna 2017 v 17:45 | Siren |  Jednotlivé kameny

LABRADORIT

Barva : šedý až černý s příměsí modré a žluté

Naleziště : Itálie, Gronsko, Finsko, Rusko, Kanada, Skandinávie, Madagaskar

Vlastnosti : Duhový labradorit je vysoce mystický a ochranný kámen vnášející světlo do života. Zvyšuje duchovní úroveen mysli a její spojení s kosmickými energiemi. Labradorit odklání nežádoucí energie od aury a brání úniku energie. Vytváří bariéry proti výronům negativní energie během léčby. Jedná se o krystal, který vás dokáže zavést do jiných světů nebo životů. Umožnuje zasvěcení do tajemných mystérií. Krystal podporuje rozvoj intuice a duševních darů. Vynáší na povrch růzdná poselství a umožnuje jim porozumnět. V duševním životě potlačuje strach, nejistotu a zbytky minulých zklamání včetně těch, které pocházejí z minulých životů. Posiluje víru v sebe sama i v celý vesmír. Uklidnuje příliš aktivní mysl a přináší nové myšlenky. Navazuje stav rozjímání a introspekce. Vyvolává potlačované vzpomínky na minulost. Je to užitečný průvodce v době změn. Přináší sílu a vytrvalost. Jakožto kámen proměny připravuje tělo i duši na další růst.

Léčba : Léčí poruchy očí a mozku. Přináší úlevu od stresu a reguluje metabolismus. Uzdravuje nachlazení, dnu a revmatismus. Ulevuje od menstruačního napětí. Snižuje krevní tlak.

ZDROJ : HALL, Judy.Kameny od A do Z: podrobný průvodce světem léčivých krystalů.PřeložilLumír MIKULKA, přeložil Gabriela HAJTMAROVÁ. V Praze: Metafora, 2015. ISBN 80-7359-061-1.

GALAXIT

Barva : tmavě modrá až černá s bílými třpytkami

Vzhled : podobný noční obloze

Výskyt : vzácný

Naleziště : Kanada

Vlastnosti : Jedná se o mikrolabradorit v živci. Vyznačuje se vysokými vibracemi, které nás spojují s celým kosmem a s nesmírnou velkolepostí stvoření. Pomáhá při studiu astrologie a astronomie. Putování s tímhle kamenem vás zavede do dalekých koutů vesmíru. Zajištuje aurickou ochranu během metafyzické práce. Uchovává vás ukotvené a spojené se zemí. Galaxit pomáhá získat celkový pohled na vlastní duchovní vývoj. Pomůže vám naladit se tak, abyste se dostali do souladu s posláním, které má vaše duše naplnit.

Můj názor na kameny : Co se týká labradoritu. Nemám s ním tak bohaté zkušenosti jako s ostatními kameny. Nevím proč ale přijde mi ,že kámen čeká na správný čas a pak s ním budu moct pracovat. Okouzlil mě svým vzhledem, v každém kameni je jedinečný obrazec a hra barev. V některých vidíme hluboký tmavý les v jiných slunečnou oblohu. Jsou krásné a uklidnující a je v nich něco tajemného a přitažlivého.
Je to kámen lehce dostupný a řekla bych že není ani nějak drahý. Cena se určuje podle toho jakou má "hru barev" mám zkušenosti ,že kameny s převážně tmavě modrou barvou jsou dražší. Jsou i labradority bez tzv. barev a jsou prostě jen šedé a ty jsou hodně levné. Dají se převážně sehnat v leštěném stavu a také je to pro manipulaci lepší.
Tak a ted je na řadě Galaxit. Je to jak už bylo psáno mikrolabradorit v živci. To znamená ,že je tam hromadu jakoby částeček labradoritku světélkujícího jako noční obloha a je naprosto nádherný a naprosto sakra blbě sehnatelný a poměrně drahý, já jej sehnala na burze minerálů ale jen menší. Větší jsem tedy ani neviděla zatím.

Související obrázekVýsledek obrázku pro labradoritDonut je Galaxit a ten modrý je Labradorit.

Lapis Lazuli

14. ledna 2017 v 16:14 | Siren |  Jednotlivé kameny

LAPIS LAZULI / LAZURIT


Barva - temně modrý se zlatými skvrnami (vypadá jako noční obloha)

Naleziště - Rusko, Afgánistán, Chile, Itálie, USA, Egypt, Střední východ

Vlastnosti - Lazurit otevírá třetí oko. Napomáhá k dosažení stavu osvícení, usnadnuje vyvolávání a výklad snů a zvyšuje duševní schopnosti. Umožnuje duchovní cesty a stimuluje osobní a duchovní sílu. Rychle odstranuje stres a přináší pocit hlubokého klidu a míru. Umožnuje kontakt s duchovními průvodci. Vrací nebezpečné duševní útoky zpět ke zdroji. Odhaluje vnitřní pravdu. Funguje také jako účinný zesilovač myšlenek. Přináší objektivní a jasný pohled. Pomáhá vám se vyrovnat s pravdou. Pomáhá ve vyjadřování vašich názorů a myšlenek. Vnáší harmonii do konfliktů. Pomáhá při vyjadřování pocitů a emocí. Odstranuje utrpení, krutost a strádání.

Léčba - Potlačuje bolest, zejména migrény a bolesti hlavy. Pomáhá překonávat deprese. Blahodárně působí na orgány zajištující detoxikaci těla. Čistí krev a pomáhá při nápravě sluchu. Účinkuje proti nespavosti a závratím. Snižuje krevní tlak.

Umístění - Pokládejte na třetí oko. Lazurit by měl vždy být nošen nad bránicí , kdekoliv mezi hrudní kostí a temenem hlavy.

Já o kameni - Pamatuji si ,že tenhle kámen si jako první koupila moje máma krásný Lapis přímo od Afgánců. Kupovali jsme jej spolu a já se strašně dlouho rozmýšlela zda jeden vzít také ale nakonec mě to moje finance moc nedovolili. Máma svůj Lapis položila na její stoleček do ložnice a já jej chodila den co den ošahávat a okukovat. Strašně moc sem litovala toho ,že sem si jej taky nekoupila a k tomuhle kameni mě něco vážně moc táhlo. Snad to byla jeho kouzelná modrá barva nebo krásný tvar , tak akorát do ruky. Hledala jsem dlouho nějaký krásný Lapis a dlouho jsem žádný nenašla co by mě vyhovoval až nakonec jsem byla posledně na burze v Brně a já už od začátku hledala nějaké lidi z Afgánistánu. A měla jsem to štěstí ,že tam byli. Koupila jsem si svůj miláček. :D . Musím vám s upřímností říct ,že z Afgánistánu jsou vážně nejkrásnější a jakmile nějaký od nich uvidíte někde tak žádný jiný chtít nebudete + za jejich ceny jim budete líbat ruce.
Takže tento krásný modrý kámen je vážně nesmírně uklidnující. Budete chtít na něj pořád sahat a mít ho pořád u sebe a už ho nikdy nepustit. Zvolte si nějaký hezký tvar do ruky. Takový jaký tu ukazuji k tomuhle článku je ideální ! A mějte ho tak rádi jak on má vás. Zamilujete si jej . :)
+ k sehnání je u nás dobrý ale je poměrně drahý. Čím víc je tmavší modrá tím víc je kvalitnější, čím víc modré, tím líp! Nekvalitní lapis poznte podle toho ,že je světlý a je v něm hodně bílého křemenu. Kvalitní poznáte podle toho ,že je krásně modrý a jsou v něm kousky pyritu.

Lapis lazuli kámen extra (Afghánistán) 103g

Tutanchamonova maska

13. ledna 2017 v 17:13 | Siren
Málo kdo ví z čeho je skutečně maska slavného Tutanchamona. Většinu samozřejmě ani nenapadne se o to zajímat, pokud ovšem nejste šutrolog!

Tato maska je zhotovena ze žlutého zlata a LAPISU LAZULI který má velký podíl + další minerály které již nejsou moc vidět a nejsou tak výrazné. Lapis je úžasný modrý kámen který byl velice oblíbený pro svoji krásnou modrou barvu, vyráběli se z něj šperky ale také barvy.

P.S. - Pokud neznáte Lapis Lazuli. Bude o něm brzy článek. :)

Výsledek obrázku pro tutanchamonova maskaVýsledek obrázku pro lapis lazuli

Shattuckit

11. ledna 2017 v 9:54 | Siren |  Jednotlivé kameny

Shattuckit (šatukit)


Barva - tmavě a světle modrý, tyrkysový

Vzhled - skvrnitý

Výskyt - Namibie, Rusko

Vlastnosti - Je to vysoce duchovní kámen zvyšující vibrace. Podněcuje činnost třetího oka a krční čakry, které uvádí do souladu. Přináší průzračné mentální vize a pomáhá jim porozumět. Brání zkušenostem z minulých životů. Odstranuje hypnotické příkazy, a kletby + rozkazy pocházející z minulých životů. Pomáhá také při dálkovém pozorování. Má obranou schopnost , že entity, s nimiž se dostanete do styku nad vámi nepřevezmou vládu. Vyvolává vysoké vibrace umožnující kontakt s nejryzejším čistým zdrojem energie. Lze krystal použít při rozvoji mentálních schopností jako je např. automatické psaní a telepatie. Umožnuje srozumitelkou komunikaci s mimozemskými bytostmi.

Můj názor :Tento kámen je možná můj nejpoužívanější společně s Quantum Quattro ve kterém je Shattuckite také obsažen ale to později.
Je to nádherný kámen s růzdnými odstíny modré, mám pořád nutkání ho nosit při sobě. Má vážně velice vysokou ochranu když jdete někam kde je to silně destruktivní. Mám to vyzkoušené na mnohých místech a můžete mu věřit. Bohužel v ČR zatím se nedá sehnat nic co by jste nosili na krku nebo na ruce ze Shattuckitu. Jen vyjimečně něco najdu a je to trošku dražší. Jinak ohlazené kameny jsou musím říct docela dobře k sehnání, zato surové s těmi je to horší, dají se sehnat malé kousky které ovšem stojí docela dost peněz narozdíl od ohlazených. Mám takovou zkušenost ,že Shattuckit neseženete ani na burzách a výstavách. Mnoho lidí jej nezná a najít kvalitní kámen který by vám seděl a neměl 2 cm dá občas zabrat ale pak to stojí za to. :)

Výsledek obrázku pro shattuckiteVýsledek obrázku pro shattuckite