Změnou, kterou hledáme ve světě, se musíme stát my sami.

Lapis Lazuli

14. ledna 2017 v 16:14 | Siren |  Jednotlivé kameny

LAPIS LAZULI / LAZURIT


Barva - temně modrý se zlatými skvrnami (vypadá jako noční obloha)

Naleziště - Rusko, Afgánistán, Chile, Itálie, USA, Egypt, Střední východ

Vlastnosti - Lazurit otevírá třetí oko. Napomáhá k dosažení stavu osvícení, usnadnuje vyvolávání a výklad snů a zvyšuje duševní schopnosti. Umožnuje duchovní cesty a stimuluje osobní a duchovní sílu. Rychle odstranuje stres a přináší pocit hlubokého klidu a míru. Umožnuje kontakt s duchovními průvodci. Vrací nebezpečné duševní útoky zpět ke zdroji. Odhaluje vnitřní pravdu. Funguje také jako účinný zesilovač myšlenek. Přináší objektivní a jasný pohled. Pomáhá vám se vyrovnat s pravdou. Pomáhá ve vyjadřování vašich názorů a myšlenek. Vnáší harmonii do konfliktů. Pomáhá při vyjadřování pocitů a emocí. Odstranuje utrpení, krutost a strádání.

Léčba - Potlačuje bolest, zejména migrény a bolesti hlavy. Pomáhá překonávat deprese. Blahodárně působí na orgány zajištující detoxikaci těla. Čistí krev a pomáhá při nápravě sluchu. Účinkuje proti nespavosti a závratím. Snižuje krevní tlak.

Umístění - Pokládejte na třetí oko. Lazurit by měl vždy být nošen nad bránicí , kdekoliv mezi hrudní kostí a temenem hlavy.

Já o kameni - Pamatuji si ,že tenhle kámen si jako první koupila moje máma krásný Lapis přímo od Afgánců. Kupovali jsme jej spolu a já se strašně dlouho rozmýšlela zda jeden vzít také ale nakonec mě to moje finance moc nedovolili. Máma svůj Lapis položila na její stoleček do ložnice a já jej chodila den co den ošahávat a okukovat. Strašně moc sem litovala toho ,že sem si jej taky nekoupila a k tomuhle kameni mě něco vážně moc táhlo. Snad to byla jeho kouzelná modrá barva nebo krásný tvar , tak akorát do ruky. Hledala jsem dlouho nějaký krásný Lapis a dlouho jsem žádný nenašla co by mě vyhovoval až nakonec jsem byla posledně na burze v Brně a já už od začátku hledala nějaké lidi z Afgánistánu. A měla jsem to štěstí ,že tam byli. Koupila jsem si svůj miláček. :D . Musím vám s upřímností říct ,že z Afgánistánu jsou vážně nejkrásnější a jakmile nějaký od nich uvidíte někde tak žádný jiný chtít nebudete + za jejich ceny jim budete líbat ruce.
Takže tento krásný modrý kámen je vážně nesmírně uklidnující. Budete chtít na něj pořád sahat a mít ho pořád u sebe a už ho nikdy nepustit. Zvolte si nějaký hezký tvar do ruky. Takový jaký tu ukazuji k tomuhle článku je ideální ! A mějte ho tak rádi jak on má vás. Zamilujete si jej . :)
+ k sehnání je u nás dobrý ale je poměrně drahý. Čím víc je tmavší modrá tím víc je kvalitnější, čím víc modré, tím líp! Nekvalitní lapis poznte podle toho ,že je světlý a je v něm hodně bílého křemenu. Kvalitní poznáte podle toho ,že je krásně modrý a jsou v něm kousky pyritu.

Lapis lazuli kámen extra (Afghánistán) 103g
 


Komentáře

1 Raja Luthriela Raja Luthriela | Web | 14. ledna 2017 v 16:26 | Reagovat

To je krásný kámen. Ten se jen tak nikde nepovaluje na zemi. U nás je to samá žula a pískovec. To asi na nic použít nejde, že ne?

2 Siren Siren | E-mail | 14. ledna 2017 v 16:44 | Reagovat

[1]: Žula a pískovec, nikdy jsem nečetla ,že by se dali na něco použít kromě stavebnin apod. Jako na nějaké léčení a pomáhání to podle mě vůbec není. Ale vím o lidech co zajímavé vzorky těhle kamenů sbírají ale to je čistě jen pak do vitríny :).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama