Změnou, kterou hledáme ve světě, se musíme stát my sami.

Únor 2017

Očista kamenů

2. února 2017 v 14:59 | Siren |  Očista kamenů
Očista kamenů je velice důležitá kapitola o které by jsme si měli něco říci. Máme mnoho druhů očist kamenů. Jelikož je strašně moc druhů kamenů tak zde nebudu vypisovat do podrobna jak který druh čistit. Ale vypíšeme si způsoby jak to můžeme provádět a dělat správně.

1. VODA
Voda určitě je na prvním místě, většinu kamenů můžeme omývat vodou. POZOR na Selenit, Pouštní růži, surový Malachit a dále nějaké druhy surových kamenů ale lehko se to pozná podle povrchu ,že asi není moc dobré jej vystavovat vodě.
Kámen držíme několik minut pod proudem vody (ne horké), nejlépe studená nebo vlažná. Když kámen budete omývat, představujte si přitom ,že z něj odchází vše špatné co na sebe připoutal a jemně jej omývejte prsty.

2. SŮL
Sůl je vhodná především pokud máme např. leštěné kameny. Je nevhodná pro Malachit ale leštěnému Malachitu neublíží, stejně tak Chryzokol a další.
Můžeme udělat solný roztok a kámen v něm nejlépe přes noc nechat a nebo můžeme dát kámen do misky a zasypat ho hromádkou soly kterou následně vyhodíme! Nejlepší sůl je mořská a Himalájská.

3.PŘÍRODNÍ ZDROJ VODY
Nejlepší je lesní potok. Pozor na malé a lehké kamínky které vám můžou uplavat ! Nejlépe kámen vložíme do potoku a necháme jej tam co nejdelší dobu. Samozřejmě pokud nemáte potok přímo u domu tak jej tam raději nenechávejte! Předem si ověřte zda potok není nějak znečištěn nebo do něj něco neodtíká.

4.OČISTA KŘIŠTÁLEM
Kámen určený k očistě vložíme do Křištálové drůzy nebo jej dáme společně s Křištálem do vody přes noc. Nejlépe na Křištál položíme.

5.PLAMENY
Kámen držíme chvíli nad plamenem svíčky. Bacha na popáleniny.

6.ZEMĚ
Asi nejúčinější očista je ta ,že kámen navrátíme do země. Zakopeme jej a nejlépe několik dní ho v klidu necháme. Hlavně nezapomenout kde jsme si kámen zakopali. Nejlpeší je pro tento případ mít svoji zahrádku. Nedoporučuji kopat a dávat jej tam kde to není vaše. Lecjaké zvířátko či náhodný sběratel jej může najít. :D
+ nejlepší je nedotčená půda "panenská"

7.VYKUŘOVÁNÍ
Kozmístěte si kamínky na oltářek a s vykuřovací směsí nad nimi pár minut kroužete (pomalu a opatrně). Nebo nechte kámen odpočívat vedle aromalampy či vonné svíčky nebo tyčinky.

8.VIZUALIZACE
Kámen si vezmeme do rukou a představujeme si jak jej obklopuje konstruktivní energie a nádherně bílé světlo a vše špatné z něj odplouvá. Moc tohle nedoporučuji protože to většina lidí nedokáže a hlavně na sebe může přenést negativní energii z kamene!


Určitě se najde ještě mnoho způsobů jak kdo co provádí a trochu jinak. Každému vyhovuje něco jiného. Hodně lidí se bude ptát "Jak poznám ,že je kámen vyčištěn?" . Tak pokud svoje kameny znáte tak když si jej vezmete do ruky tak se to od něj dozvíte. Zda si nejste jistí nebo cítíte něco co v něm je navíc ještě tak opakujte očistu a nebo můžete udělat kombinaci několika očist.

Já upřednostnuji nejvíce očistu vodou, přírodním zdrojem vody a solí a Křištálem. Nejvíce mi vyhovuje ten potůček, kamínky jsou pak krásně očištěny. Každý si najde to svoje. :)

POZOR ! Očista ČERNÝCH KAMENŮ ! Velice pečlivě a dlouho je čistěte. Nejlépe kombinovaně! Pohlcují hodně negativní energie.