Změnou, kterou hledáme ve světě, se musíme stát my sami.

Zamořená planeta

20. srpna 2017 v 11:40 | Siren |  Země
A ta zamořená planeta je ano správně ta na které bydlíme my. Země. Vodní planeta.

V tomhle článku se chci především zaměřit na plasty. Samozřejmě ,že jsou tu jiné problémy také ale plast je momentálně řekla bych docela velký problém dnešní společnosti.
Jak si můžeme všimnout a když se nad tím zamyslíme tak nás plast doprovází vlastně úplně všude. Vejdeme do obchodu, vezmeme si plastoví nákupní košíček, do košíčku si hážeme třeba jogurty ve většině v plastovém obalu. Když si koupáme něco mražené nebo cokoliv balené tak je to převážně plast. Když nepočítám alkohol který je ve skle tak pití je vždy asi tak z 95% baleno v plastu PET což je ten nejhorší a škodí nám. Minimálně jedna věc vždy co si koupíme v obchodě tak si ji kupujeme společně s tým plastem ve kterém je. + Většina lidí si ještě koupí na nákup igelitku. Líbí se mi ,že mnoho obchodů už nabízí třeba jen papírové tašky to je super když si doma zapomenete nějakou svoji hadrovku jak jim říkám.
Prosím vás lidi zkuste si aspon nosit svoji tašku do obchodu, ve většině zemí jsou dokonce už igelitky zakázané.
Možná si řeknete ,že když s tím začnete tak jeden člověk nic neovlivní. Vím ,že se to bez plastu úplně nedá! Ale můžete si koupít ají svou láhev a nekupovat si s prominutím nějaké slazené hnusní věci v obchodě. Jsou dokonce speciální obchody na internetu kde nakoupíte jen v recyklovatelných obalech. Vyrábějí se zubní kartáčky ze dřeva a přírodních štětin, hřebeny, vatičky do uší. Je to vše trošku dražší ale má to cenu :) .

Odpadky zamořily oceán

Nejnovější novinky !

  • Odpadkové ostrovy stále přibývají. Nyní vědci objevili takový, který je devětkrát větší než celá Česká republika a stále roste. Je tvořen hlavně mikroskopickými plasty, které se z oceánů obtížně odstraňují.
  • Mořské ryby plasty již nepojídají jen náhodou, ale aktivně. Lidem se tak podařilo zamořit mořský ekosystém.
  • V roce 2050 bude v oceánech víc plastu než ryb.
Pokud vás takové věci zajímají, něco si o nich více přečtěte pokud jste to neudělali doposud. Budete docela šokovaní co uvidíte.

Plast je past - přispějte podpisem a přečtěte si co podepisujete + zjistěne vaši plastovou stopu za rok !

https://www.plastjepast.cz/?utm_source=social_media&utm_medium=post&utm_campaign=17GLB05_PLASTY&utm_term=referendum_morskeryby

+ na téhle stránce se dozvíte zajímavé informace a pro zajímavost si můžete vypočítat svou "Plastovou stopu"

Děkuji za přečtení článku a následné šíření ! :)

SirenVýsledek obrázku pro plast v oceánu
 


Anketa

Nosíte svoji tašku do obchodu?

Ano
Ne

Komentáře

1 Já | Web | 21. srpna 2017 v 15:05 | Reagovat

Máš pravdu. Jinak já ale do obchodu tašku nenosím, protože si většinou kupuju jen pár věcí, které se mi vejdou do kabelky nebo do roky (např. pití). :)) Ale kdybych si měla koupit vícero věcí, rozhodně bych si ji vzala.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama